Kyvadlo, co to je ???

31.03.2022

Wikipedie říká že kyvadlo je těleso, které se volně otáčí kolem pevné vodorovné osy, která neprochází jeho těžištěm. Pokud je kyvadlo vychýleno v gravitačním poli z rovnovážné polohy, pak koná kývavý pohyb. Při tomto pohybu se mění střídavě potenciální energie kyvadla v energii kynetickou a naopak.

Teď bych tu měla vysvětlit co je to těžiště, gravitační pole a potenciální a kinetická energie... učivo tuším 7. ročníku základní školy.

Pro mě je kyvadlo nějaká věc, třeba kulička, která je zavěšená na řetízku nebo provázku, visí dolů, směrem k Zemi a když s ní, s tou kuličkou, pomocí toho řetízku nepohnu, tak prostě visí. A když s ní pohnu tak se kýve. A mám kyvadlo.

Ha a k čemu je takové kyvadlo dobré ? Pomocí něho se sestrojily kyvadlové hodiny, seismograf a taky se pomocí něho experimentálně měří otáčení Země, říká Wikipedie. A pro další a další tehcnické využití.

Ale když se budu pídit víc, tak narazím na pojmy, jako že kyvadlo je prodloužená ruka podvědomí, nejčastější pomůcka při práci sensibilů, esoteriků a jim podobných. A musím uznat, že tento výklad je mi už mnohem bližší. A je pravdou, i když se za žádného věštce nepovažuji, kyvadlo na jednoznačné otázky odpovědět umí, ale má to svá určitá pravidla.

Takže

Kyvadlo je starodávná forma věštění budoucnosti. Byla s oblibou používána už ve starověku. Snad je to i proto, že právě tato metoda nevyžaduje velké znalosti o způsobech věštění. Napomáhá při výkladu z karet a při dalších technikách. A kdo by nechtěl znát svou budoucnost, jak dopadne určitá událost v jeho životě, jak se rozhodnout ve složité situaci nebo se s určitostí dozvědět odpověď na jasnou otázku. Ale i u tohoto typu věštění je nutná určitá míra pokory a zbytečně nepokoušet síly, které nám skrze tuto pomůcku odpovídají na naše dotazy. Neptat se na otázky u kterých předem jasnou odpověď již známe a jen se chceme přesvědčit, zda nám kyvadlo odpoví správně. Je možné, že právě v takovýchto případech dostaneme naprosto nepravdivou odpověď. Pak na tomto místě podotýkám, není to chyba věštce, jen se jedná o neochotu sil, které nám odpovídají na naše otázky a o jejich rozčarování nad naším nerespektem. Takovéto dotazy jsou tolerovány u tzv. učedníků, kteří si tuto metodu právě osvojují. Také je velmi důležité správné napojení na síly, které nám odpovídají. Kolem nás je mnoho zdrojů sil, a ne všechny mohou být zdrojem světla. A je také důležitá správná technika, aby místo kyvadla neodpovídalo na otázky naše ego.

Zkrátka, když dodržíš určitá pravidla, kyvadlo Ti odpoví na jednoduché, však velmi podstatné, otázky typu ano/ne. Je velmi důležité správné formulování otázek, tak aby se na ně dalo tímto způsobem snadno odpovědět. Třeba: Miluje mě? Udělám tuto zkoušku? Mám odejít ze zaměstnání? ... apod.

Zkus to, je to velmi zábavné a jestli Ti na určité odpovědi opravdu záleží a nevydržíš čekat jak věci v reálu dopadnou a s kyvadlem si ani po nějakém oťukání nerozumíš, tak mi napiš na  mabem@centrum.cz ráda Ti pomůžu.