Astrologie

Astrologie se v českém překladu  nazývá  Hězdopravectví a je stará jako lidstvo samo. Lidé byli již od prvopočátku fascinováni noční oblohou a zkoumali jevy na nebi a na Zemi a vztahy mezi nimi. Prapůvod a hmatatelné důkazy o tomto oboru sahají až do 3 tisíceletí p.n.l. Dlouhou dobu se Astrologie vyvíjela spolu s astronomií a jako samostatná disciplína se začíná objevovat až ve dvacátém století. Však dvanáct znamení poskládaných do zvěrokruhu o základním dělení se prvně objevuje již ve starověké Mezopotámii cca okolo 5. století p.n.l. Základní model vesmíru položil známí matematik Aristoteles. Tento model upřesnil a významě rozšířil Ptolemaios okolo 150 let n.l. Ten sepsal čtyři knihy pod názvem Tetrabiblos, kde shrnul tehdejší astrologické dostupné znalosti, kde ukázal výpočet a interpretaci horoskopu. Toto dílo tvoří základy dnešní astrologie. Další neméně slavné osobnosti jako je Galileo Galilei, Tycho de Brahe, Johannes Kepler, Isaac Newton a další s astrologií pracovali.

Astrologie pracuje s obrazem nebeských těles tak jak je vidíme ze Země. Základní astrologické kolečko, ze kterého se při tvorbě horoskopu vychází je zachycením nebeských těles v okamžiku našeho prvního nádechu. Ve chvíli našeho zrození na Zem, se vepisuje nebeská obloha, postavení planet, do našeho hmotného pole. Působení těchto planet pak jemně, však zásadně ovlivňuje naše cítění, chování, naše touhy i pudové záležitosti.

Pokud člověk zná své natavení, může podporovat a usměrňovat některé zásadní vlastnosti své osobnosti. Jisté povahové rysy, které mohou především na osobní rovině, působit jisté problémy nebo stále se opakující situace, se kterými se můžeme nedobrovolně potýkat, pak díky zjištění toho "jak to vlastně máme" se mohou posunout. Díky tomuto poznání můžeme snáze přijmout celou svoji osobnost, jak s kladnými vlastnostmi, tak i se stíny, se kterými pak již víme jak pracovat.

Astrologie je fascinující vědní obor. I když dnes je stále zařazována mezi tradiční hermetické obory, ve vědeckých kruzích se stále více hovoří o včlenění tohoto učení mezi vysokoškolské studium.

AT´ je to tak či tak, ti co se astrologií zabývají i ti co si nechali nějaký ten astrologický rozbor udělat, jsou o pravdivosti astrologie a jejího výkladu přesvědčeni. Je to velmi obsáhlé a především fascinující učení, které jistě obsáhne více jak jeden lidský život.

Astrologií se zabývám cca čtvrtým rokem. Je to úžasná cesta, na které objevuji stále nové a nové souvislosti.

Pokud si dočetl až sem a toto téma Tě zajímá stejně jako mě, nabízím Ti své služby. Zatím naživo, jako astrologickou konzultaci. Pokud znáš přesný čas svého narození, spolu s dalšími již naprosto jasnými informacemi (datum narození a místo) neváhej mě kontaktovat. Piš na mabem@centrum.cz